Susumu URG3216L-333-L-T05
URG3216L-333-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-333-L-T05
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-333-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-333-L-T05
QUANTITY
URG3216L-333-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-333-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-333-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-333-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-333-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-333-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-333-L-T05
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH SMT datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 26PIN TIN W/O EARS datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 3AH datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20 UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24QSOP datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 200MA 4-SIP datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf