Caddock Electronics Inc. USF340-100K-0.1%-5PPM
USF340-100K-0.1%-5PPM picture photo
Mfg. Part Number
USF340-100K-0.1%-5PPM
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 1/3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
USF340-100K-0.1%-5PPM.pdf
Availability of USF340-100K-0.1%-5PPM
QUANTITY
USF340-100K-0.1%-5PPM Order Process
Ship out your order
Specifications of USF340-100K-0.1%-5PPM
Internal Part NumberEIS-USF340-100K-0.1%-5PPM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsProduct Overview
Featured ProductUSF300 Series Film Resistors
Standard Package50
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesUSF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionCeramic
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height0.395" (10.04mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)USF340-100K-0.1%-5PPM
Related LinksUSF340-100, USF340-100K-0.1%-5PPM Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
USF340-100K-0.1%-5PPM Details Description
Related parts for USF340-100K-0.1%-5PPM
IDC CABLE - ASR26H/AE26G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
KIT DEV ME MODULE FOR MF MODELS datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 100MA 810 MOHM datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 2.4GHZ SMD datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 6-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf