Caddock Electronics Inc. USF340-20.0M-0.01%-5PPM
USF340-20.0M-0.01%-5PPM picture photo
Mfg. Part Number
USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Brief Description
RES 20M OHM 1/3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
USF340-20.0M-0.01%-5PPM.pdf
Availability of USF340-20.0M-0.01%-5PPM
QUANTITY
USF340-20.0M-0.01%-5PPM Order Process
Ship out your order
Specifications of USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Internal Part NumberEIS-USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionCeramic
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height0.395" (10.04mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)USF340-20.0M-0.01%-5PPM
Related LinksUSF340-20.0, USF340-20.0M-0.01%-5PPM Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
USF340-20.0M-0.01%-5PPM Details Description
Related parts for USF340-20.0M-0.01%-5PPM
IC BUFF/DVR HEX NON-INV 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
BASE ELEMENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + SSFX-SM1 datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
M805 12C 10#23 2#12 PIN REC OM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf