Caddock Electronics Inc. USF340-20.0M-0.1%-5PPM
USF340-20.0M-0.1%-5PPM picture photo
Mfg. Part Number
USF340-20.0M-0.1%-5PPM
Brief Description
RES 20M OHM 1/3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
USF340-20.0M-0.1%-5PPM.pdf
Availability of USF340-20.0M-0.1%-5PPM
QUANTITY
USF340-20.0M-0.1%-5PPM Order Process
Ship out your order
Specifications of USF340-20.0M-0.1%-5PPM
Internal Part NumberEIS-USF340-20.0M-0.1%-5PPM
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionCeramic
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height0.395" (10.04mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)USF340-20.0M-0.1%-5PPM
Related LinksUSF340-20.0, USF340-20.0M-0.1%-5PPM Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
USF340-20.0M-0.1%-5PPM Details Description
Related parts for USF340-20.0M-0.1%-5PPM
HOUSING PLUG datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.925"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 150MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf