Murata Electronics North America USQ-2.5/30-D48
USQ-2.5/30-D48 picture photo
Mfg. Part Number
USQ-2.5/30-D48
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Single Output USQ 30A Models
Datasheet Download
USQ-2.5/30-D48.pdf
Availability of USQ-2.5/30-D48
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
USQ-2.5/30-D48 Order Process
Ship out your order
Specifications of USQ-2.5/30-D48
Internal Part NumberEIS-USQ-2.5/30-D48
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship USQ-2.5/30-D48 today.
SeriesUSQ-2.5/
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-USQ-2.5/30-D48
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUSQ-2.5, USQ-2.5/30-D48 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
USQ-2.5/30-D48 Details Description
Related parts for USQ-2.5/30-D48
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 204MA 1.53 OHM TH datasheet.pdf
HAN E M SOLDER CONTACT AG datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E VIOLET datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
09 MSFL PLUG RA 590L SL FM BL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf