Souriau Connection Technology UT0S18JCL
UT0S18JCL picture photo
Mfg. Part Number
UT0S18JCL
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
UTO BACKSHELL LONG
Datasheet Download
UT0S18JCL.pdf
Availability of UT0S18JCL
QUANTITY
UT0S18JCL Order Process
Ship out your order
Specifications of UT0S18JCL
Internal Part NumberEIS-UT0S18JCL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
SeriesTrim Trio®
TypeBackshell, Cable Clamp
Cable Opening0.531" ~ 0.709" (13.50mm ~ 18.00mm)