Nichicon UVZ1A330MDD1TD
UVZ1A330MDD1TD picture photo
Mfg. Part Number
UVZ1A330MDD1TD
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
UVZ1A330MDD1TD.pdf
Availability of UVZ1A330MDD1TD
QUANTITY
UVZ1A330MDD1TD Order Process
Ship out your order
Specifications of UVZ1A330MDD1TD
Internal Part NumberEIS-UVZ1A330MDD1TD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
Standard Package2,000
SeriesVZ
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current58mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UVZ1A330MDD1TD
Related LinksUVZ1A33, UVZ1A330MDD1TD Datasheet, Nichicon Distributor
UVZ1A330MDD1TD Details Description
Related parts for UVZ1A330MDD1TD
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1K OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
SYNJET ZFLOW 75 LEVEL SELECT 5V datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.2V 15A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf