Omron V-10G5K-1C25-T-K
V-10G5K-1C25-T-K picture photo
Mfg. Part Number
V-10G5K-1C25-T-K
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH BASIC 10A SPDT QC .187
Datasheet Download
V-10G5K-1C25-T-K.pdf
Availability of V-10G5K-1C25-T-K
QUANTITY
V-10G5K-1C25-T-K Order Process
Ship out your order
Specifications of V-10G5K-1C25-T-K
Internal Part NumberEIS-V-10G5K-1C25-T-K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package100
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V-10G5K-1C25-T-K
Related LinksV-10G5K-, V-10G5K-1C25-T-K Datasheet, Omron Distributor
V-10G5K-1C25-T-K Details Description
Related parts for V-10G5K-1C25-T-K
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN BLOWER 25X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 46.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB 7.95" RED datasheet.pdf