Littelfuse V100ZA4PX2855
V100ZA4PX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V100ZA4PX2855
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 90V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V100ZA4PX2855.pdf
Availability of V100ZA4PX2855
QUANTITY
V100ZA4PX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V100ZA4PX2855
Internal Part NumberEIS-V100ZA4PX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)90V
Varistor Voltage (Typ)100V
Varistor Voltage (Max)110V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts60VAC
Maximum DC Volts81VDC
Energy10J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V100ZA4PX2855
Related LinksV100ZA, V100ZA4PX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V100ZA4PX2855 Details Description
Related parts for V100ZA4PX2855
JUMPER-H1506TR/A2015Y/H1504TR 4" datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 28PLCC datasheet.pdf
RES 778K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
60713-7 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 1.275KV RAD datasheet.pdf