Littelfuse V100ZA4PX2855
V100ZA4PX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V100ZA4PX2855
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 90V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V100ZA4PX2855.pdf
Availability of V100ZA4PX2855
QUANTITY
V100ZA4PX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V100ZA4PX2855
Internal Part NumberEIS-V100ZA4PX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)90V
Varistor Voltage (Typ)100V
Varistor Voltage (Max)110V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts60VAC
Maximum DC Volts81VDC
Energy10J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V100ZA4PX2855
Related LinksV100ZA, V100ZA4PX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V100ZA4PX2855 Details Description
Related parts for V100ZA4PX2855
LED 5MM QUAD GREEN PC MNT datasheet.pdf
IC REG BOOST 2.7V 0.1A 5TSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 250MW SOD323 datasheet.pdf