Littelfuse V10E175PL2T7
V10E175PL2T7 picture photo
Mfg. Part Number
V10E175PL2T7
Brief Description
VARISTOR 243V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V10E175PL2T7.pdf
Availability of V10E175PL2T7
QUANTITY
V10E175PL2T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of V10E175PL2T7
Internal Part NumberEIS-V10E175PL2T7
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)243V
Varistor Voltage (Typ)270V
Varistor Voltage (Max)297V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts175VAC
Maximum DC Volts225VDC
Energy35J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10E175PL2T7
Related LinksV10E17, V10E175PL2T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
V10E175PL2T7 Details Description
Related parts for V10E175PL2T7
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT FP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf