Littelfuse V10E320PL2T
V10E320PL2T picture photo
Mfg. Part Number
V10E320PL2T
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V10E320PL2T.pdf
Availability of V10E320PL2T
QUANTITY
V10E320PL2T Order Process
Ship out your order
Specifications of V10E320PL2T
Internal Part NumberEIS-V10E320PL2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesUltraMOV™
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy67J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10E320PL2T
Related LinksV10E3, V10E320PL2T Datasheet, Littelfuse Distributor
V10E320PL2T Details Description
Related parts for V10E320PL2T
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
10 CIR MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
DSUB 15 M CRIMP FLOA K87 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 28V 350W OUT T/H datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 95A ATPAK datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DEREELER COVER datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .375 datasheet.pdf
TRANS NPN SW 40V .2A CHIP FORM datasheet.pdf