Littelfuse V10E320PL2T7
V10E320PL2T7 picture photo
Mfg. Part Number
V10E320PL2T7
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V10E320PL2T7.pdf
Availability of V10E320PL2T7
QUANTITY
V10E320PL2T7 Order Process
Ship out your order
Specifications of V10E320PL2T7
Internal Part NumberEIS-V10E320PL2T7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesUltraMOV™
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy67J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10E320PL2T7
Related LinksV10E32, V10E320PL2T7 Datasheet, Littelfuse Distributor
V10E320PL2T7 Details Description
Related parts for V10E320PL2T7
DIODE GEN PURP 600V 70A DO203AB datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 19POS .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 1.27MM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CLAMPING LEVER datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
2200UF 200V 35X50MM 85C 5000H datasheet.pdf