Littelfuse V10E320PL2TX2855
V10E320PL2TX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V10E320PL2TX2855
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V10E320PL2TX2855.pdf
Availability of V10E320PL2TX2855
QUANTITY
V10E320PL2TX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V10E320PL2TX2855
Internal Part NumberEIS-V10E320PL2TX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesUltraMOV™
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy67J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10E320PL2TX2855
Related LinksV10E320P, V10E320PL2TX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V10E320PL2TX2855 Details Description
Related parts for V10E320PL2TX2855
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 0505VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 6PR 6COL VERT datasheet.pdf
KIT STARTER FOR BFU6X0F/BFU7X0F datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
5/9P,RAST 2.5 TAB HEADER,EX- LOC datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVDS SMD datasheet.pdf