Vicor Corporation V110A3V3H200BF
V110A3V3H200BF picture photo
Mfg. Part Number
V110A3V3H200BF
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W
Datasheet Download
V110A3V3H200BF.pdf
Availability of V110A3V3H200BF
QUANTITY
V110A3V3H200BF Order Process
Ship out your order
Specifications of V110A3V3H200BF
Internal Part NumberEIS-V110A3V3H200BF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesMaxi/Mini/Micro Design Guide, Appl Manual
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)66V
Voltage - Input (Max)154V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)60.6A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency81%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V110A3V3H200BF
Related LinksV110A3V, V110A3V3H200BF Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V110A3V3H200BF Details Description
Related parts for V110A3V3H200BF
BOX ABS GRAY 3.6"L X 2.25"W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250VAC X7R 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 12V datasheet.pdf
IC CONV TRUE RMS-DC LP 20LFCSP datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf