Littelfuse V130LA20CX325
V130LA20CX325 picture photo
Mfg. Part Number
V130LA20CX325
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 184V 10KA DISC 20MM
Datasheet Download
V130LA20CX325.pdf
Availability of V130LA20CX325
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V130LA20CX325 Order Process
Ship out your order
Specifications of V130LA20CX325
Internal Part NumberEIS-V130LA20CX325
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesC-III
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)184.5V
Varistor Voltage (Typ)205V
Varistor Voltage (Max)225.5V
Current - Surge10kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts-
Energy200J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V130LA20CX325
Related LinksV130LA, V130LA20CX325 Datasheet, Littelfuse Distributor
V130LA20CX325 Details Description
Related parts for V130LA20CX325
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 83.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 10.16MM datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SWITCH SIP-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf