Littelfuse V130LC20CPX10
V130LC20CPX10 picture photo
Mfg. Part Number
V130LC20CPX10
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 184V 10KA DISC 20MM
Datasheet Download
V130LC20CPX10.pdf
Availability of V130LC20CPX10
QUANTITY
V130LC20CPX10 Order Process
Ship out your order
Specifications of V130LC20CPX10
Internal Part NumberEIS-V130LC20CPX10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesC-III
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)184.5V
Varistor Voltage (Typ)205V
Varistor Voltage (Max)225.5V
Current - Surge10kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts-
Energy200J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V130LC20CPX10
Related LinksV130LC, V130LC20CPX10 Datasheet, Littelfuse Distributor
V130LC20CPX10 Details Description
Related parts for V130LC20CPX10
MOSFET N-CH 300V 88A TO-264 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC LI-ION PROTECT CIRCUIT 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE 20A 250V T-LAG 13/32X1-1/2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 44MM datasheet.pdf
CABLE 30COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 44 POS TH datasheet.pdf
MICRO 51 M 10" YEL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf