Vicor Corporation V150B3V3M100BG
V150B3V3M100BG picture photo
Mfg. Part Number
V150B3V3M100BG
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W
Datasheet Download
V150B3V3M100BG.pdf
Availability of V150B3V3M100BG
QUANTITY
V150B3V3M100BG Order Process
Ship out your order
Specifications of V150B3V3M100BG
Internal Part NumberEIS-V150B3V3M100BG
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30.3A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.28" L x 2.20" W x 0.62" H (57.9mm x 55.9mm x 15.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Efficiency81.5%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V150B3V3M100BG
Related LinksV150B3V, V150B3V3M100BG Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V150B3V3M100BG Details Description
Related parts for V150B3V3M100BG
IC 8BIT 2PORT BUS SWITCH 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 2012 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 750MA TO-220AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
1/8 INCH HST BLK SMLL 100' SPOOL datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A FME datasheet.pdf
SENSOR PROX M18 3W NO NPN datasheet.pdf