Vicor Corporation V150C3V3H75BG
V150C3V3H75BG picture photo
Mfg. Part Number
V150C3V3H75BG
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W
Datasheet Download
V150C3V3H75BG.pdf
Availability of V150C3V3H75BG
QUANTITY
V150C3V3H75BG Order Process
Ship out your order
Specifications of V150C3V3H75BG
Internal Part NumberEIS-V150C3V3H75BG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesMaxi/Mini/Micro Design Guide, Appl Manual
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)22.7A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseQuarter Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency79%
Power (Watts) - Max75W