Littelfuse V150ZA20PX10
V150ZA20PX10 picture photo
Mfg. Part Number
V150ZA20PX10
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM
Datasheet Download
V150ZA20PX10.pdf
Availability of V150ZA20PX10
QUANTITY
V150ZA20PX10 Order Process
Ship out your order
Specifications of V150ZA20PX10
Internal Part NumberEIS-V150ZA20PX10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge6.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts127VDC
Energy45J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V150ZA20PX10
Related LinksV150ZA, V150ZA20PX10 Datasheet, Littelfuse Distributor
V150ZA20PX10 Details Description
Related parts for V150ZA20PX10
IC ASK/FSK RECEIVER P-TSSOP-28 datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 100POS 3A datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL datasheet.pdf
IC MUX UHS NONINV 2IN 6MICROPAK2 datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SPARTAN 3 1000K datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN 5.08 FPH-6 B100 GN datasheet.pdf
68UF 200V 12,5X25 datasheet.pdf