Omron V15G2K1C24K
V15G2K1C24K picture photo
Mfg. Part Number
V15G2K1C24K
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SNAP ACTION SWITCH
Datasheet Download
V15G2K1C24K.pdf
Availability of V15G2K1C24K
QUANTITY
V15G2K1C24K Order Process
Ship out your order
Specifications of V15G2K1C24K
Internal Part NumberEIS-V15G2K1C24K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V15G2K1C24K
Related LinksV15G2, V15G2K1C24K Datasheet, Omron Distributor
V15G2K1C24K Details Description
Related parts for V15G2K1C24K
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
PHOTODIODE 15MM 450NM TO-5 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 31POS datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 3V PANEL MT datasheet.pdf
GROMMET 1.000" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 63V T/H datasheet.pdf