| Internal Part Number | EIS-V18MLE1206A | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Series | MLE | |
| Packaging | Bulk | |
| Varistor Voltage (Min) | 22V | |
| Varistor Voltage (Typ) | 25V | |
| Varistor Voltage (Max) | 28V | |
| Maximum AC Volts | - | |
| Maximum DC Volts | 18VDC | |