TE Connectivity Potter & Brumfield Relays V23061A1005A602
V23061A1005A602 picture photo
Mfg. Part Number
V23061A1005A602
Brief Description
V23061A1005A602=MINISTARKSTROM
Datasheet Download
V23061A1005A602.pdf
Availability of V23061A1005A602
QUANTITY
V23061A1005A602 Order Process
Ship out your order
Specifications of V23061A1005A602
Internal Part NumberEIS-V23061A1005A602
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V23061A1005A602
V23061A1005A602 Details Description
Related parts for V23061A1005A602
RES SMD 68.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V TO92-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 15DB datasheet.pdf
SR BTS PC CS 4 ASY FH datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf