TE Connectivity Potter & Brumfield Relays V23061A1005A602
V23061A1005A602 picture photo
Mfg. Part Number
V23061A1005A602
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
V23061A1005A602=MINISTARKSTROM
Datasheet Download
V23061A1005A602.pdf
Availability of V23061A1005A602
QUANTITY
V23061A1005A602 Order Process
Ship out your order
Specifications of V23061A1005A602
Internal Part NumberEIS-V23061A1005A602
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V23061A1005A602
V23061A1005A602 Details Description
Related parts for V23061A1005A602
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
WRISTSTRAP JEWEL DUALONYX 12'CRD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DL 2-4L 16TSSOP datasheet.pdf
MOD CORD REVERSED 4-4 BLACK 25' datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 225.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CABLE SKT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 150MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 9100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf