Littelfuse V271DHB34
V271DHB34 picture photo
Mfg. Part Number
V271DHB34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 389V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V271DHB34.pdf
Availability of V271DHB34
QUANTITY
V271DHB34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V271DHB34
Internal Part NumberEIS-V271DHB34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesDHB34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts369VDC
Energy400J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V271DHB34
Related LinksV271, V271DHB34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V271DHB34 Details Description
Related parts for V271DHB34
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 1MM 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC TRANSLATOR BIDIRECT 24-TSSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
2200UF 35V 16X31,5 datasheet.pdf