Vicor Corporation V28A15T200BF3
V28A15T200BF3 picture photo
Mfg. Part Number
V28A15T200BF3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W
Datasheet Download
V28A15T200BF3.pdf
Availability of V28A15T200BF3
QUANTITY
V28A15T200BF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of V28A15T200BF3
Internal Part NumberEIS-V28A15T200BF3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.33A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84.5%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V28A15T200BF3
Related LinksV28A15, V28A15T200BF3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V28A15T200BF3 Details Description
Related parts for V28A15T200BF3
RECT BRIDGE GPP 400V 6A GBJ datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
INSULATOR CIRCULAR GEN PURP datasheet.pdf
IC USB MUX/SWITCH 16UMLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
LT GRIND & BLEND DISC 7" A CRS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf