Vishay Semiconductor/Diodes Division V30100C-E3/4W
V30100C-E3/4W picture photo
Mfg. Part Number
V30100C-E3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
Datasheet Download
V30100C-E3/4W.pdf
Availability of V30100C-E3/4W
QUANTITY
V30100C-E3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of V30100C-E3/4W
Internal Part NumberEIS-V30100C-E3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If800mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V30100C-E3/4W
Related LinksV30100, V30100C-E3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V30100C-E3/4W Details Description
Related parts for V30100C-E3/4W
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS W/HOLDER CREE XB-D 16.1MM datasheet.pdf