Vishay Semiconductor/Diodes Division V30100C-M3/4W
V30100C-M3/4W picture photo
Mfg. Part Number
V30100C-M3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30A 100V TO-220AB
Datasheet Download
V30100C-M3/4W.pdf
Availability of V30100C-M3/4W
QUANTITY
V30100C-M3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of V30100C-M3/4W
Internal Part NumberEIS-V30100C-M3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginDD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TMBS®
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If800mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V30100C-M3/4W
Related LinksV30100, V30100C-M3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V30100C-M3/4W Details Description
Related parts for V30100C-M3/4W
IC MULTIPLEXER TRIPLE 2X1 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 737.28MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D-SUB 9 POLE FEMALE WITH LED 660 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
OSC XO 1.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf