Vishay Semiconductor/Diodes Division V30200C-E3/4W
V30200C-E3/4W picture photo
Mfg. Part Number
V30200C-E3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220
Datasheet Download
V30200C-E3/4W.pdf
Availability of V30200C-E3/4W
QUANTITY
V30200C-E3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of V30200C-E3/4W
Internal Part NumberEIS-V30200C-E3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr160µA @ 200V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V30200C-E3/4W
Related LinksV30200, V30200C-E3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V30200C-E3/4W Details Description
Related parts for V30200C-E3/4W
WIRE MARKER B/Y .32-.63"250PC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5.08MM R/A GN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 5W T18 datasheet.pdf
1X1 MAG45 4N2 414 G/G RED LED datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 240QFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf