Vishay Semiconductor/Diodes Division V30DL50C-M3/I
V30DL50C-M3/I picture photo
Mfg. Part Number
V30DL50C-M3/I
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V SMPD
Datasheet Download
V30DL50C-M3/I.pdf
Availability of V30DL50C-M3/I
QUANTITY
V30DL50C-M3/I Order Process
Ship out your order
Specifications of V30DL50C-M3/I
Internal Part NumberEIS-V30DL50C-M3/I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTMBS® Rectifiers in SMPD Package
PCN Assembly/OriginWafer Material Update 30/Jun/2015
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SerieseSMP®, TMBS®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)50V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If570mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1.8mA @ 50V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Supplier Device PackageSMPD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V30DL50C-M3/I
Related LinksV30DL5, V30DL50C-M3/I Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V30DL50C-M3/I Details Description
Related parts for V30DL50C-M3/I
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA EMD3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 15.3600MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 0.55A RADIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 11BIT 1OF4 72-NFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.200" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf