Littelfuse V30MLA0603WA
V30MLA0603WA picture photo
Mfg. Part Number
V30MLA0603WA
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 37V 30A 0603
Datasheet Download
V30MLA0603WA.pdf
Availability of V30MLA0603WA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V30MLA0603WA Order Process
Ship out your order
Specifications of V30MLA0603WA
Internal Part NumberEIS-V30MLA0603WA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesMLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)37V
Varistor Voltage (Typ)41.5V
Varistor Voltage (Max)46V
Current - Surge30A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts25VAC
Maximum DC Volts30VDC
Energy0.10J
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V30MLA0603WA
Related LinksV30MLA, V30MLA0603WA Datasheet, Littelfuse Distributor
V30MLA0603WA Details Description
Related parts for V30MLA0603WA
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
BCZ 3.81/11/90F SN BK datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf