Littelfuse V320LA10CPX2855
V320LA10CPX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V320LA10CPX2855
Brief Description
VARISTOR 462V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V320LA10CPX2855.pdf
Availability of V320LA10CPX2855
QUANTITY
V320LA10CPX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V320LA10CPX2855
Internal Part NumberEIS-V320LA10CPX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesC-III
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)462V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)558V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts-
Energy80J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V320LA10CPX2855
Related LinksV320LA1, V320LA10CPX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V320LA10CPX2855 Details Description
Related parts for V320LA10CPX2855
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf