Littelfuse V320LA10P
V320LA10P picture photo
Mfg. Part Number
V320LA10P
Brief Description
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V320LA10P.pdf
Availability of V320LA10P
QUANTITY
V320LA10P Order Process
Ship out your order
Specifications of V320LA10P
Internal Part NumberEIS-V320LA10P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMetal Oxide Varistors
Varistor UL1449 3rd Edition Safety Agency Update
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy48J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V320LA10P
Related LinksV320, V320LA10P Datasheet, Littelfuse Distributor
V320LA10P Details Description
Related parts for V320LA10P
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 10.21NS 25WLCSP datasheet.pdf
RES 1.64M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 23POS SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 24AWG 500' datasheet.pdf
SGE-245-4-3000N 00500M SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 230MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf