Littelfuse V320LA10PX2855
V320LA10PX2855 picture photo
Mfg. Part Number
V320LA10PX2855
Brief Description
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V320LA10PX2855.pdf
Availability of V320LA10PX2855
QUANTITY
V320LA10PX2855 Order Process
Ship out your order
Specifications of V320LA10PX2855
Internal Part NumberEIS-V320LA10PX2855
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy48J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V320LA10PX2855
Related LinksV320LA1, V320LA10PX2855 Datasheet, Littelfuse Distributor
V320LA10PX2855 Details Description
Related parts for V320LA10PX2855
CONN RECEPT HOUSING 16POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .062DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA 0.8" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBG datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf