Littelfuse V33MLA1206NHAUTO
V33MLA1206NHAUTO picture photo
Mfg. Part Number
V33MLA1206NHAUTO
Brief Description
VARISTOR 38V 180A 1206
Datasheet Download
V33MLA1206NHAUTO.pdf
Availability of V33MLA1206NHAUTO
QUANTITY
V33MLA1206NHAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of V33MLA1206NHAUTO
Internal Part NumberEIS-V33MLA1206NHAUTO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesMLA AUTO
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)38V
Varistor Voltage (Typ)43.5V
Varistor Voltage (Max)49V
Current - Surge180A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts26VAC
Maximum DC Volts33VDC
Energy0.80J
Package / Case1206 (3216 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V33MLA1206NHAUTO
Related LinksV33MLA12, V33MLA1206NHAUTO Datasheet, Littelfuse Distributor
V33MLA1206NHAUTO Details Description
Related parts for V33MLA1206NHAUTO
RECTIFIER BRIDGE 400V 25A MB datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 6MHZ 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 39K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA DL STACK BL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf