Vicor Corporation V375B15T200BN2
V375B15T200BN2 picture photo
Mfg. Part Number
V375B15T200BN2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W
Datasheet Download
V375B15T200BN2.pdf
Availability of V375B15T200BN2
QUANTITY
V375B15T200BN2 Order Process
Ship out your order
Specifications of V375B15T200BN2
Internal Part NumberEIS-V375B15T200BN2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)250V
Voltage - Input (Max)425V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.33A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.28" L x 2.20" W x 0.54" H (57.9mm x 55.9mm x 13.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency87.7%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V375B15T200BN2
Related LinksV375B15, V375B15T200BN2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V375B15T200BN2 Details Description
Related parts for V375B15T200BN2
CONN HEADER VERT 4POS TIN PCB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
SENS 75PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC 1.5KE datasheet.pdf
FUSE GLASS 180MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
PR-24-REFLECTOR datasheet.pdf
IC TOF SENSOR 78COG datasheet.pdf
CAP FILM 39UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf