Vicor Corporation V375B3V3H150BF
V375B3V3H150BF picture photo
Mfg. Part Number
V375B3V3H150BF
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W
Datasheet Download
V375B3V3H150BF.pdf
Availability of V375B3V3H150BF
QUANTITY
V375B3V3H150BF Order Process
Ship out your order
Specifications of V375B3V3H150BF
Internal Part NumberEIS-V375B3V3H150BF
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)250V
Voltage - Input (Max)425V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)45.45A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.28" L x 2.20" W x 0.54" H (57.9mm x 55.9mm x 13.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency79%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V375B3V3H150BF
Related LinksV375B3V, V375B3V3H150BF Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V375B3V3H150BF Details Description
Related parts for V375B3V3H150BF
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS ENCLSD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 8-MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 270K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TOOL PART SHEAR BLADE ANVIL B datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 62K OHM 1506 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf