Murata Electronics North America V39351-Z2060-B801
V39351-Z2060-B801 picture photo
Mfg. Part Number
V39351-Z2060-B801
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
V39351-Z2060-B801.pdf
Availability of V39351-Z2060-B801
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V39351-Z2060-B801 Order Process
Ship out your order
Specifications of V39351-Z2060-B801
Internal Part NumberEIS-V39351-Z2060-B801
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship V39351-Z2060-B801 today.
SeriesV39351-Z20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-V39351-Z2060-B801
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksV39351-Z, V39351-Z2060-B801 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
V39351-Z2060-B801 Details Description
Related parts for V39351-Z2060-B801
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PWR 3POS 600V PDB datasheet.pdf
RES MO 1W 90.9 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR 64KBPS 1CT:1 10MH T/H datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 210MA 01005 datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 500MA AXIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC HNG LVR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf