ASSMANN WSW Components V5629W32
V5629W32 picture photo
Mfg. Part Number
V5629W32
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK ALUM ANOD
Datasheet Download
V5629W32.pdf
Availability of V5629W32
QUANTITY
V5629W32 Order Process
Ship out your order
Specifications of V5629W32
Internal Part NumberEIS-V5629W32
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWSW Components Line of Board-Level Transistor Heat Sink Overview
Standard Package1,000
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
Series-
TypeBoard Level, Vertical
Package CooledSOT-32
Attachment MethodBolt On and PC Pin
ShapeRectangular, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.448" (11.40mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.260" (6.60mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural36°C/W
MaterialAluminum
Material FinishBlack Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V5629W32
Related LinksV562, V5629W32 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
V5629W32 Details Description
Related parts for V5629W32
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC WHT 72" NO COVER datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ HCMOS INLINE datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
KINTEX-7 FPGA EMBEDDED KIT datasheet.pdf
SURFACE BELT 1X77" A VFN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 26MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf