Honeywell Sensing and Productivity Solutions V7-2B28D8
V7-2B28D8 picture photo
Mfg. Part Number
V7-2B28D8
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH PLUNGER SPST 11A QC
Datasheet Download
V7-2B28D8.pdf
Availability of V7-2B28D8
QUANTITY
V7-2B28D8 Order Process
Ship out your order
Specifications of V7-2B28D8
Internal Part NumberEIS-V7-2B28D8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHoneywell - MICRO SWITCH V7 Series
Standard Package100
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesV7
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V7-2B28D8
Related LinksV7-2, V7-2B28D8 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
V7-2B28D8 Details Description
Related parts for V7-2B28D8
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 2.54MM datasheet.pdf
RES 246 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
LF-G RELAY 1.8MM HIGH CAPACITY T datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf