Honeywell Sensing and Productivity Solutions V7-6A28D8C1-1
V7-6A28D8C1-1 picture photo
Mfg. Part Number
V7-6A28D8C1-1
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A QC
Datasheet Download
V7-6A28D8C1-1.pdf
Availability of V7-6A28D8C1-1
QUANTITY
V7-6A28D8C1-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of V7-6A28D8C1-1
Internal Part NumberEIS-V7-6A28D8C1-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHoneywell - MICRO SWITCH V7 Series
Standard Package100
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
SeriesV7
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V7-6A28D8C1-1
V7-6A28D8C1-1 Details Description
Related parts for V7-6A28D8C1-1
CAP TANT 1UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
C/A 50.125UM RIS MTRJ 15M1 datasheet.pdf
RELAY SSR 25A 1PH ZC 480 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 70W 28V NI880 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf
DBL13(Y B) datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf