FFF V720115000J0G
V720115000J0G picture photo
Mfg. Part Number
V720115000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
350 TB SOCKET VERTICAL
Datasheet Download
V720115000J0G.pdf
Availability of V720115000J0G
QUANTITY
V720115000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of V720115000J0G
Internal Part NumberEIS-V720115000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V720115000J0G
Related LinksV72011, V720115000J0G Datasheet, FFF Distributor
V720115000J0G Details Description
Related parts for V720115000J0G
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SW RTRY DP 1/4A .5-.75" PCB 28V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
D SUB IP 67 SHIELDED CAP_FE_25P datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf