Littelfuse V751NA34
V751NA34 picture photo
Mfg. Part Number
V751NA34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 1080V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V751NA34.pdf
Availability of V751NA34
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V751NA34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V751NA34
Internal Part NumberEIS-V751NA34
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesNA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)1080V (1.08kV)
Varistor Voltage (Typ)1200V (1.2kV)
Varistor Voltage (Max)1320V (1.32kV)
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts750VAC
Maximum DC Volts970VDC
Energy1050J
Package / CaseSquare 34mm