Littelfuse V82ZA4PX1347
V82ZA4PX1347 picture photo
Mfg. Part Number
V82ZA4PX1347
Brief Description
VARISTOR 73V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V82ZA4PX1347.pdf
Availability of V82ZA4PX1347
QUANTITY
V82ZA4PX1347 Order Process
Ship out your order
Specifications of V82ZA4PX1347
Internal Part NumberEIS-V82ZA4PX1347
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)73.8V
Varistor Voltage (Typ)82V
Varistor Voltage (Max)90.2V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts50VAC
Maximum DC Volts68VDC
Energy8.0J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V82ZA4PX1347
Related LinksV82ZA4, V82ZA4PX1347 Datasheet, Littelfuse Distributor
V82ZA4PX1347 Details Description
Related parts for V82ZA4PX1347
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 196VC P600 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
2X1 SFP+ WITH LIGHT PIPES datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 305MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 30V DO-214AC datasheet.pdf