TDK Corporation VAR-18120550M5P-XK
VAR-18120550M5P-XK picture photo
Mfg. Part Number
VAR-18120550M5P-XK
Brief Description
VARISTOR 55V RING
Datasheet Download
VAR-18120550M5P-XK.pdf
Availability of VAR-18120550M5P-XK
QUANTITY
VAR-18120550M5P-XK Order Process
Ship out your order
Specifications of VAR-18120550M5P-XK
Internal Part NumberEIS-VAR-18120550M5P-XK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)50V
Varistor Voltage (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VAR-18120550M5P-XK
Related LinksVAR-18120, VAR-18120550M5P-XK Datasheet, TDK Corporation Distributor
VAR-18120550M5P-XK Details Description
Related parts for VAR-18120550M5P-XK
CONN HEADR BRKWAY .100 23POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf
BOARD EVAL 115KHZ VIPER06HN datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf