Red Lion Controls VCM10000
VCM10000 picture photo
Mfg. Part Number
VCM10000
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
4-50 V
Datasheet Download
VCM10000.pdf
Availability of VCM10000
QUANTITY
VCM10000 Order Process
Ship out your order
Specifications of VCM10000
Internal Part NumberEIS-VCM10000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelConverter Modules.dwg
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VCM10000
Related LinksVCM1, VCM10000 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
VCM10000 Details Description
Related parts for VCM10000
IC REG CTRLR BST FLYBK 14-TSSOP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG04G/AF04/AFG04G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/PROG 0.2A 8UMAX datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2413 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C UNSHLD 300V datasheet.pdf