Murata Electronics North America VCM11R180A300PTM00-50/E251
VCM11R180A300PTM00-50/E251 picture photo
Mfg. Part Number
VCM11R180A300PTM00-50/E251
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
VCM11R180A300PTM00-50/E251.pdf
Availability of VCM11R180A300PTM00-50/E251
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
VCM11R180A300PTM00-50/E251 Order Process
Ship out your order
Specifications of VCM11R180A300PTM00-50/E251
Internal Part NumberEIS-VCM11R180A300PTM00-50/E251
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship VCM11R180A300PTM00-50/E251 today.
SeriesVCM11R180A300PT
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-VCM11R180A300PTM00-50/E251
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
VCM11R180A300PTM00-50/E251 Details Description
Related parts for VCM11R180A300PTM00-50/E251
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FEM IN-LINE #16 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .182 OHM 3W 1% datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN PLUG datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 7-50PF 50V SMD datasheet.pdf