Rohm Semiconductor VDZT2R22B
VDZT2R22B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R22B
Brief Description
DIODE ZENER 22V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R22B.pdf
Availability of VDZT2R22B
QUANTITY
VDZT2R22B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R22B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R22B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R22B
Related LinksVDZT, VDZT2R22B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R22B Details Description
Related parts for VDZT2R22B
RES SMD 768K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PROGBL CONV DC-DC 15A OUT SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/BUFF LATCH 28PLCC datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 8OUT 6'CR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 28POS GOLD datasheet.pdf
LED PANEL SNAP-IN YLW 585NM TINT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TRIAC 800V 4A datasheet.pdf