Rohm Semiconductor VDZT2R27B
VDZT2R27B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R27B
Brief Description
DIODE ZENER 27V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R27B.pdf
Availability of VDZT2R27B
QUANTITY
VDZT2R27B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R27B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R27B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±3%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)150 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R27B
Related LinksVDZT, VDZT2R27B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R27B Details Description
Related parts for VDZT2R27B
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP 22AWG WHT/GRN 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 150MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
RUGGED DUST COVER datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 16HTSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf