Rohm Semiconductor VDZT2R30B
VDZT2R30B picture photo
Mfg. Part Number
VDZT2R30B
Brief Description
DIODE ZENER 30V 100MW VMD2
Datasheet Download
VDZT2R30B.pdf
Availability of VDZT2R30B
QUANTITY
VDZT2R30B Order Process
Ship out your order
Specifications of VDZT2R30B
Internal Part NumberEIS-VDZT2R30B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±3%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VDZT2R30B
Related LinksVDZT, VDZT2R30B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
VDZT2R30B Details Description
Related parts for VDZT2R30B
RES 12.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCR INVERTER 400V 105A TO-94 datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE DUCT 25MMX40MM 2M datasheet.pdf
FEED TRHOUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 1/2" 406-430MHZ datasheet.pdf
TOWER BOARD FOR KL46 datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #10 SCREW datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf